Publikované

Zdravá klíma v dome či byte vďaka klimatizácii s ionizátorom

Zdrava klima v dome vdaka klimatizacii s ionizatorom vzduchu

Ionizátor vzduchu je vynikajúcim pomocníkom pri čistení vzduchu nielen pre domácnosti s malými deťmi, alergikmi alebo vie pomôcť aj pri depresiách u dospelých. Mnohé klimatizácie obsahujú doplnkovú funkciu a umožňujú ovzdušie v byte, v dome alebo kancelárii pomocou ionizácie vzduchu ozdraviť. Ako to funguje?

Pre viac aniónov vo vzduchu

Vzduch v prírode obsahuje kladné ióny (katióny dusíka) a záporné ióny (anióny kyslíka a pary). Ióny  v čistom prostredí sa udržujú približne v zhodnom pomere oboch polarít, avšak človek svojím pôsobením túto harmóniu často narúša. Ióny sú častice, ktoré sú (vďaka strate alebo získaniu elektrónu navyše) nabité elektrickou energiou, pričom kladné ióny (katióny) sú považované za nezdravé – nachádzajú sa v prachu, dyme a ďalších toxických látkach a záporné ióny (anióny) sa často označujú ako “vzdušné vitamíny,” ktoré napr. v prírode vznikajú pri javoch ako je blesk, pri morskom vlnobití atď., a ktoré priaznivo pôsobia na dýchacie ústrojenstvo, pomáhajú v liečbe astmy a alergií, pomáhajú znižovať krvný tlak, hojiť rany a spáleniny, zabraňujú šíreniu baktérií a nákazy, a pôsobia priaznivo na psychiku – zlepšujú koncentráciu, pamäť a pôsobia proti depresiám.

Cisty vzduch vdaka ionizatoru

Zistené optimálne množstvo iónov vo vzduchu je min. 1 000 až 1 500 na cm3, čo spĺňa prirodzené klíma v lesoch alebo na horách. Prípustnou hranicou pre optimálne „zdravé“ prostredie je tiež cca 250 iónov na cm3, pričom v bytoch a kanceláriách umiestnených v centrách miest, sa však hladina aniónov pohybuje ešte nižšie, okolo 100 na cm3, čo je naozaj nízke číslo a práve klimatizácia s ionizátorom Vám vie ,,nabiť vzduch zdravými katiónmi.“

Klimatizácie s ionizátorom vzduchu

Ktoré klimatizácie majú ionizátor vzduchu alebo pracujú na princípe nabíjania vzduchu zdravými iónmi? Radi Vám poradíme sa zorientovať v spleti modelov:

Kvalitná, tichá jednotka v triede A+++ MITSUBISHI model FH – stále vo zvýhodnenej cene, alebo dizajnový a high-tech skvost od MITSUBISHI – model LN, ktorý ponúkame v 4 farebných prevedeniach – biela, biela perleť, čierna, rubínovo červená. Jednotka v energetickej triede A+++, s mnohými dizajnovými oceneniami, okrem ionizátora vzduchu, disponuje 3D-human senzorom, dvojitou žalúziou na optimálnu distribúciu vzduchu, wifi modulom a pod.

Zdravý vzduch vo vnutornych priestorov s ionizátorom vzduchu

Novinka SHORAI PREMIUM v triede A++ od výrobcu TOSHIBA disponuje taktiež ionizátorom vzduchu, okrem základných filtrov, ktorými sú plazma filter, AIQ filter a prachový filter. Inovovaný tzv. SUPER ionizátor, ktorý má exkluzívne zabudovaný len model SUPER DAISEIKAI 9 od výrobcu TOSHIBA  spolu s vysokoúčinným plazmovým filtrom poskytuje perfektnú a čistú klímu prostredia. Tento model v energetickej triede A+++ v krásnom prevedení, disponuje aj samočistiacou funkciou a je možné ju ovládať pomocou aplikácie online.

SAMSUNG pred 2 rokmi prišiel s revolučnou novinkou,a  to modelom WIND FREE, ktorý rozšírili na 4 základné modely, a z nich, vyššia rada OPTIMUM a najvyššia rada ULTRA disponujú funkciou ionizátora vzduchu, pričom séria ULTRA je vybavená aj tzv. FM filtrom, ktorý udržuje čistotu priestoru, a to zachytávaním 90 % prachu v 40 minútach a 99 % prachu za 100 minút. Jednotky disponujú aj samočistiacou funkciou, wifi ovládaním, 3-care filtrom a mnohými inými funkciami a doplňujúcimi vlastnosťami.

Zdrave prostredie vo vasom byte ci dome s klimatizaciou s ionizatorom

Revolučný vysoko-kvalitný japonský výrobca DAIKIN pracuje v rámci modelov PERFERASTYLISH, ktoré sú dostupné v 3 farebných prevedeniach – biela, čierna, strieborná, s funkciou Daikin Flash Streamer, ktorá Váš vzduch naozaj dokonale vyčistí, a okrem toho, Vám poskytnú vyššiu  pridanú hodnotu ako energetická trieda  A+++, wifi ovládanie, dokonalý dizajn, extrémne tichá prevádzka.

Sinclair klimatizácie takisto s ionizátorom

Na princípe plasma-iónovej technológie fungujú v podstate aj takmer všetky modely od výrobcu SINCLAIR, a to model VISION, FOCUS PLUS, ktoré zákazníkov vedia očariť nielen svojou energetickou účinnosťou v triede A++, wifi ovládaním v cene, ale i priaznivou cenou, a prípadným elegantným dizajnom SPECTRUM alebo špeciálnym vykurovacím výkonom SPECTRUM PLUS.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *