Publikované

Recenzia: Samsung AR 9400 WIND FREE STANDART 3,5kW

Klimatizacie rychlo a spolahlivo_Samsung AR 9500 wind free s montazou

V našej dnešnej recenzií sa spolu bližšie pozrieme na jednu z nponúkaných klimatizácií, ktorá bez problémov vychladí napríklad aj 2 až 3 izbový byt, či rozmernú kanceláriu, prípadne pri dobrom umiestnení aj 3 izby. Ide o  nový model kórejského výrobcu Samsung, ktorý sa venuje nielen výrobe klimatizácií. Jeho meno je vo svete elektroniky veľmi dobre známe naprieč širokým portfóliom výrobkov a jeho výrobky patri na poli elektroniky medzi lídrov. Konkrétne model klimatizácie Samsung AR 9400 WIND FREE Standart 3,5kW ponúka množstvo funkcií a skvelý pomer ceny a hodnoty. Dôležitým je aj fakt, že po zakúpení tejto klimatizácie ju prídeme namontovať až k vám domov a to za fixnú cenu klímy vrátane montáže.

Vzhľad klímy

Nástenná klimatizačná jednotka od značky Samsung radu STANDART je na trhu čerstvou novinkou (rok 2018), no dizajnovo stavia na rokmi overenú klasiku, ktorá je však prispôsobená požiadavkám moderného zákazníka. Elegantná a jemná biela farba klimatizácie decentne zapadne do každého priestoru bez zbytočného pútania pozornosti. Taktiež sa nemusíte báť, že by vaša klimatizácia pripomínala škaredú a nespratnú krabicu. Jej leštený ,,akoby sklenený” povrch totižto pôsobí elegantne a jednoducho zároveň. Hodí sa tak nielen do bytu, ale aj do kancelárie, či na chatu, kde perfektne poslúži v lete aj v zime.

Parametre klimatizácie Samsung AR 9400 WIND FREE STANDART 3,5kW

Klíma typu monosplit s chladiacim výkonom 3,5 kW je vhodná do priestoru až 90 m3, čím dokáže bez problémov v lete vychladiť aj 2 až 3 izbový byt. Jej vykurovací výkon je dokonca o 0,5 kW vyšší a dosahuje rovné 4 kW, takže sa nemusíte báť, že by vám bola zima počas studených dní. Vývojári tejto klimatizácie dbali v zmysle dnešných trendov samozrejme aj na ekologickú a efektívnu prevádzku a preto je táto klimatizácia Samsung nositeľom viacerých prvkov, vďaka ktorý môže byť označená energetickou triedou A++. Vysokých účtov za elektriku sa teda obávate márne. Čo sa týka hladiny akustického hluku klimatizácie, takisto by ste sa márne obávali. Pri 19 až 38 db sa rovná hlasitosti šepotu, či prostrediu v čitárni. Medzi dôležité parametre patri samozrejme aj rozmery, rozmery vonkajšej jednotky sú 790x548x285 cm. Rozmery tej vnútornej nepresahujú 790x548x285 cm. Dôležitým faktorom pri výbere klimatizácie je samozrejme aj jej účinnosť pri chladení podľa parametra SEER, teda sezónneho koeficientu účinnosti v režime chladenia, ktorý v našom prípade dosahuje hodnotu až 6,7. Na záver spomenieme elektrický príkon vykurovania a chladenia, ktorý sa pohybuje na úrovni 0,3 -0,21 kW.

Funkcie

Okrem základných a samozrejmých funkcií ako chladenie a vyhrievanie disponuje táto klimatizácia Samsung aj časovačom, digitálnym displejom, diaľkovým ovládačom, automatickým ovládaním smeru prúdenia vzduchu hore /dole a doprava/ doľava. Medzi tie zaujímavejšie a inovatívnejšie určite patrí funkcia WIND FREE. Jedná sa o bezprievanový spôsob chladenia cez 21 tisíc mikrootvorov vo vnútornej jednotke. Táto funkcia je novinkou od roku 2017 a zabraňuje priamemu fúkaniu studeného vzduchu, čím sa stáva veľmi prijateľnou aj pre ľudí, ktorí klimatizácie nemajú radi, to najmä kvôli zdravotnému hľadisku. Ekonomicky zaujímavou funkciou je určite funkcia jedného používateľa, ktorú si aktivujete, keď ste doma sami. Po aktivácií sa znižuje maximálny výkon kompresora, čo vedie k finančnej úspore na nákladoch. Ak prídete domov a prekvapí vás neznesiteľné teplo určite oceníte funkciu 2-krokového chladenia, ktoré čo najrýchlejšie vychladí miestnosť a následne zníži výkon kompresoru,, čím udržiava nastavenú teplotu. Tak ako všetky klimatizácie, aj klíma Samsung je vybavená celou radou filtrov, ktoré dokážu bezpečne eliminovať až 99 % baktérií a vírusov, čím prispievajú k zdravej mikroklíme v domácnosti alebo v kancelárii. Určite si ju obľúbia alergici, aj ľudia so zníženou imunitou, a to aj vďaka funkcii Easy filter, ktorá nám umožňuje jednoduché vyberanie filtra z klimatizácie už za pár sekúnd. Medzi tie najinovatívnejšie prvky tejto klímy patrí ovládanie prostredníctvom smartfónu – ovládanie online. Vďaka tejto funkcii si budete môcť kedykoľvek a najmä odkiaľkoľvek zapnúť či vypnúť svoju klimatizáciu. Predstavte si, že sedíte v práci a vidíte ako je vonku neznesiteľne teplo. Viete, že keď prídete z práce domov, bude tam neskutočne teplo. Ako tomu predísť? Jednoducho si prostredníctvom svojho smartfónu ešte z práce aktivujete klimatizáciu a keď prídete domov, bude tam ideálna teplota. Na základe tejto funkcie ani nepotrebujete klasický ovládač dodávaný ku klimatizácií, ale postačí vám smartfón, ktorý máte stále poruke. V prípade potreby jemného a komfortného chladenia sa stlačením funkcie komfortné chladenie / ohrievanie nasmeruje tok vzduchu priamo ku vám, čo oceníte napríklad po príchode z práce.  Pre tiché, ničím nerušené noci je tu pre vás funkcia Komfortný spánok, ktorá zabezpečí, aby ste sa vyspali ako v bavlnke. Klimatizácia vďaka svojmu veľmi tichému chodu, automatickému nastaveniu teploty aj rýchlosti ventilátora zabezpečí, že vás počas spánku nebude nič rušiť. Modely z roku 2018 sú vybavené aj funkciou odvlhčovania, čo ocenia napr. rodiny s malými deťmi pri častom praní a sušení bielizne v domácnostiach. Model AR 9400 je vybavený aj funkciou samočistenia jednotky, vďaka čomu sa eliminuje vznik plesní, baktérií alebo zápachu z klimatizácie.

Využitie tejto klimatizácie

Klimatizácia Samsung AR 9400 WIND FREE STANDART 3,5kW výborne poslúži na vychladenie bytu či kancelárie. Vďaka funkcii WIND FREE, ktorá je novinkou v rade Samsung od roku 2017, vytvára klimatizácia príjemne prostredie s ideálnou teplotou bez priameho fúkania vzduchu. Je tým pádom vhodná aj pre ľudí citlivejších na priamy chlad, či so sklonom k rezaniu a štípaniu očí z klasických klimatizácií. Aj vďaka tejto funkcii patrí klimatizácia od spoločnosti Samsung k najpredávanejším na trhu a stále si udržiava veľmi prijateľnú cenu. Jej prednosti oceníte nielen doma, v kancelárií ale aj na chate, pričom kúpu tejto klimatizácie určite neoľutujete.

Dodávka a montáž

U nás zakúpená klimatizácia značky Samsung je dodávaná samozrejme s komplet príslušenstvom od výrobcu. Navyše avšak v tomto prípade získate od nás dodávku a inštaláciu zariadenia, a to aj vrátane materiálu. Akcia platí pre montáže v Bratislavskom, Trnavskom kraji (ostatné kraje po dohode), a samotná inštalácia klimatizácie typu monosplit trvá 3 až 5 hodín. Naša spoločnosť navyše poskytuje záruku nielen na samotný produkt, teda klimatizáciu Samsung až 5 rokov, ale ja na inštalačné/montážne práce v trvaní 3 rokov. Zverte celú agendu ohľadom poradenstva, výberu a montáže klimatizácie do našich rúk a užívajte si letné mesiace pri ideálnej teplote v pohodlí domova.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *