Publikované

Zdravá klíma v dome či byte vďaka klimatizácii s ionizátorom

Zdrava klima v dome vdaka klimatizacii s ionizatorom vzduchu

Ionizátor vzduchu je vynikajúcim pomocníkom pri čistení vzduchu nielen pre domácnosti s malými deťmi, alergikmi alebo vie pomôcť aj pri depresiách u dospelých. Mnohé klimatizácie obsahujú doplnkovú funkciu a umožňujú ovzdušie v byte, v dome alebo kancelárii pomocou ionizácie vzduchu ozdraviť. Ako to funguje?

Pokračovať v čítaní: Zdravá klíma v dome či byte vďaka klimatizácii s ionizátorom

Publikované

Recenzia: Samsung AR 9400 WIND FREE STANDART 3,5kW

Klimatizacie rychlo a spolahlivo_Samsung AR 9500 wind free s montazou

V našej dnešnej recenzií sa spolu bližšie pozrieme na jednu z nponúkaných klimatizácií, ktorá bez problémov vychladí napríklad aj 2 až 3 izbový byt, či rozmernú kanceláriu, prípadne pri dobrom umiestnení aj 3 izby. Ide o  nový model kórejského výrobcu Samsung, ktorý sa venuje nielen výrobe klimatizácií. Jeho meno je vo svete elektroniky veľmi dobre známe naprieč širokým portfóliom výrobkov a jeho výrobky patri na poli elektroniky medzi lídrov. Konkrétne model klimatizácie Samsung AR 9400 WIND FREE Standart 3,5kW ponúka množstvo funkcií a skvelý pomer ceny a hodnoty. Dôležitým je aj fakt, že po zakúpení tejto klimatizácie ju prídeme namontovať až k vám domov a to za fixnú cenu klímy vrátane montáže.

Pokračovať v čítaní: Recenzia: Samsung AR 9400 WIND FREE STANDART 3,5kW

Publikované

Teplotná pohoda v byte – čo ju ovplyvňuje

Co ovplyvnuje teplotnu pohodu v byte ci dome

Bez ohľadu na to, či je vonku leto alebo zima, je na nezaplatenie prísť po práci domov, kde máme príjemnú a pre nás ideálnu teplotu. Iba pri správne zvolenej teplote totiž dokážeme po dlhom a náročnom dni zrelaxovať a nabrať sily na ďalší náročný deň v práci. Viete však, ako danú teplotu v domácnosti, či kancelárií regulovať a čo všetko teplotu v miestnosti ovplyvňuje? Pripravili sme si pre vás tento zaujímavý, no najmä užitočný článok, kde nájdete všetky potrebné informácie o tom, ako správne regulovať teplotu a vyťažiť z kúrenia, či chladenia maximum.

Pokračovať v čítaní: Teplotná pohoda v byte – čo ju ovplyvňuje

Publikované

Na klímu myslite už na jar

Na klimu myslite uz na jar

Platíte v zime veľa za kúrenie, pretože ceny plynu idú stále hore, alebo len vaše staré retro, železné radiátory už jednoducho nestíhajú a o ich efektívnosti sa nedá ani len hovoriť? A rozmýšľali ste už niekedy nad výberom a zakúpením klimatizácie? Áno, čítate správne, klimatizácie. Pýtate sa teraz sami seba, že čo má spoločné vykurovanie v chladných mesiacoch s kúpou klimatizácie?

Pokračovať v čítaní: Na klímu myslite už na jar

Publikované

Horúce novinky v roku 2017

Dizajnová klimatizácia od zn. Mitsubishi model MSZ-LN
Klimatizácia Mitsubishi - model LN - rubínovo červená
Klimatizácia Mitsubishi – model LN rubínová červená v interiéri

Tento rok prinášajú takmer všetky známe a etablované značky výrobcov klimatizácií  na slovenský  trh mnohé novinky, ktoré nemôžu zostať bez povšimnutia. Novinky prichádzajú nielen v podobe nových tvarov a farieb klimatizácií, samozrejme aj s novými funkciami, ale výrobcovia začali viac dbať o životné prostredie a ekológiu a prinášajú na trh klimatizácie s novým typom chladiva R32. Milým prekvapením ostáva aj ponuka klimatizácie , ktorá sa dizajnovo inšpirovala detskými motívmi. Nižšie Vám predstavíme modely, ktoré z nášho pohľadu naozaj stoja za to.
Pokračovať v čítaní: Horúce novinky v roku 2017

Publikované

Klíma u vás doma čo najskôr

Zdroj: infrafar.com
Zdroj: infrafar.com

Na Slovensku zažívame najteplejšie leto za posledné desaťročia. Väčšina ľudí si na klimatizáciu spomenie práve vtedy, keď sa už teplo nedá vydržať. Napriek zvýšenému záujmu my v Klimy.net sa stále snažíme o rýchlu dodávku. Nedovoľte teplu, aby nad vami zvíťazilo a objednajte si klímu ešte dnes! Pokračovať v čítaní: Klíma u vás doma čo najskôr

Publikované

Klimatizácia do bytu

Klimatizacia do bytu
Zdroj: silverlakehvac.com

Klimatizácia je neoceniteľným pomocníkom vo vašom byte. Keďže každý rok nám priemerné letné teploty pomaly ale isto stúpajú, klimatizácie sa už nemontujú len do nezateplených bytoviek. Efektívne chladenie oceníte spolu s možnosťou mať v byte vždy čerstvý vzduch.

Pokračovať v čítaní: Klimatizácia do bytu

Publikované

Klimatizácia do domu

Inštalácia klimatizácie do domu má mnohé výhody. Myslite na inštaláciu už pri stavbe a mnohé veci sa výrazne zjednodušia.
Zdroj: orionair.co.uk

Dom má pri inštalácii klimatizácie oproti bytu niekoľko výhod. Prvá z nich vyplýva z použitého stavebného materiálu. Inštalácia rozvodov je výrazne jednoduchšia, ak netreba vŕtať a sekať do betónu, ale dom je z pórobetónu, tehly či dreva.

Pokračovať v čítaní: Klimatizácia do domu

Publikované

Ako využiť klímu

Rezimy pouzia klimatizacie - chladenie cistenie kurenie - Klimy.netKlimatizácia sa nám automaticky v mysli spája s chladením. Áno, klimatizácia je naozaj na nezaplatenie práve vtedy, keď je vonku horúco. V tomto článku vám predstavíme aj iné spôsoby použitia klimatizácie a uvidíte, že klíma je neoceniteľný pomocník nielen počas letných horúčav. Pokračovať v čítaní: Ako využiť klímu

Publikované

Ukážka inštalácie

Klimy.net ukazka instalacie klimatizacie

Instalacia klimatizacie u zakaznika - vonkajsia jednotkaAby ste si dokázali lepšie predstaviť, ako vyzerá klimatizácia v konkrétnych priestoroch, pripravili sme pre vás ukážku inštalácie u nášho zákazníka. Inštalácia klimatizácie sa uskutočnila júli 2015. Zákazník býva v štvorizbovom panelovom byte. Spoločne sme sa dohodli, že budeme chladiť viac ako jednu miestnosť, a preto sme zvolili klimatizáciu Midea v konfigurácii multisplit (2+1), ktorá pozostáva z jednej vonkajšej jednotky a 2 vnútorných jednotiek, ktoré sú na ňu napojené. Vďaka tomuto riešeniu sa podarí vychladiť celý byt.

Pokračovať v čítaní: Ukážka inštalácie