Publikované

Na klímu myslite už na jar

Na klimu myslite uz na jar

Platíte v zime veľa za kúrenie, pretože ceny plynu idú stále hore, alebo len vaše staré retro, železné radiátory už jednoducho nestíhajú a o ich efektívnosti sa nedá ani len hovoriť? A rozmýšľali ste už niekedy nad výberom a zakúpením klimatizácie? Áno, čítate správne, klimatizácie. Pýtate sa teraz sami seba, že čo má spoločné vykurovanie v chladných mesiacoch s kúpou klimatizácie?

Klimatizácia nie je len na chladenie

Dnešné klímy sú výrobky tzv. 2v1 a už dlhšie neslúžia iba na vychladenie vzduchu v miestnosti, ako si väčšina ľudí dodnes stále myslí. Dokážu aj presný opak, a to bez problémov a energeticky efektívne vykúriť celý byt, kanceláriu alebo aj iné požadované priestory. Sú nielenže tiché a praktické, so svojimi filtrami vhodné pre alergikov a energeticky účinné, ale hlavne celoročne využiteľné. Veď taká vykurovacia sezóna spravidla trvá iba niekoľko mesiacov a keďže niektorí máme doma radi optimálnych 21˚C, bude nám pred jej začiatkom či po jej skončení zima. V tomto prípade má človek na výber buď kúpu novej deky, ktorá však zahreje iba na sedačke a je nepraktická, elektrického ohrievača, ktorý zavadzia v menších bytoch a hrozí pri ňom, že sa deti nebodaj popália, alebo podľa nás najvhodnejšie, nainštalovanie klimatizačnej jednotky. Klimatizácia sa totižto montuje najmä na steny pod stropom, kde nezaberá žiadne miesto a neuberá obyvateľom bytu z ich obytného priestoru cenné metre a takisto nehrozí tým pádom ani riziko popálenia, či požiaru ako v prípade zakrytia elektrického vykurovacieho telesa horľavou látkou.

Klímy majú množstvo funkcií a benefitov

Klimatizácie sa v dnešnej dobe dajú objednať v rôznych veľkostiach, tvaroch ako aj farbách, čím sa v každom priestore stanú nenápadnými doplnkami každodenného života v byte, či kancelárií. K dispozícií sú aj moderné a dizajnové klimatizácie s podsvietením, ktoré sa ovládajú jednoducho diaľkovými ovládačmi či smartfónmi, čo ocení aj nejeden fanúšik tzv. gaučingu. Dobrou správou však je aj to, že takmer všetky klimatizácie sú vybavené samoreguláciou teploty a preto ich stačí iba zapnúť, nastaviť požadovanú teplotu a klimatizácia si už bude sama regulovať svoj výkon aby udržiavala nastavenú teplotu v miestnosti, čím sa znižuje spotreba elektriny a preto sa nemusíte obávať, že.by Vás kúrenie, či chladenie vyšlo draho. Výbornou funkciou je aj časovač, prostredníctvom ktorého sa dajú nastaviť konkrétne hodiny, kedy klimatizácia operuje, čo vám umožní si napríklad nastaviť spustenie klimatizácie dve hodiny pred príchodom z práce domov, kde vás bude čakať príjemná, želaná teplota. Nakoľko obsahujú rôzne druhy filtrácie a spôsoby na úpravy vzduchu, sú vhodné pre všetkých ľudí, či už zdravých alebo alergikov a do všetkých bytových aj nebytových priestorov, ktoré svojou činnosťou nezvlhčujú. Moderné klimatizácie, naopak, svojimi filtrami nielenže byt nezvlhčujú a odvádzajú prebytočnú vlhkosť z priestoru preč, ale aj čistia a dezinfikujú vzduch od pôvodcov alergií a baktérií, čím sa stávajú viac než vhodnými pre alergikov, deti alebo ľudí so slabšou imunitou.

Kedy si však klimatizáciu zaobstarať?

Ako to už býva pri takmer všetkom, ľudia sa spravidla rozhodnú pre kúpu až v momente, keď to nevyhnutne potrebujú, čiže v prípade klimatizácie v lete, v tých najväčších horúčavách. Rozhodnú sa tak najmä preto, pretože v ich byte sa už nedá vydržať to neznesiteľné teplo a horúce počasie. Najmä v dnešnej dobe globálneho otepľovania, keď priemerné teploty vzduchu systematicky rastú, trápi ľudí čoraz viac a čoraz dlhšie. Leto už netrvá iba dva mesiace a nestrieda sa pomaly a plynule s inými obdobiami, ale naopak, v dnešnej dobe čoraz viac pozorujeme nie štyri, ale 2 ročné obdobia, a to leto a zimu. Teploty v oboch prípadoch bývajú neraz extrémne, a preto je na mieste sa vhodne a s časovým predstihom na ne pripraviť napríklad kúpou klimatizácie, ktorá vďaka svojej celoročnej prevádzke v zime zahreje a v lete príjemne schladí. V tých najhorúcejších mesiacoch majú dodávatelia a montážnici klimatizácií samozrejme najviac práce a môže sa stať, že na svoju vysnívanú a najmä potrebnú klimatizáciu budete čakať dlhšie, než ste pôvodne plánovali a čakanie sa tak stane otravným a nepríjemným. Je to rovnaké ako pri starom známom prezúvaní letných a zimných pneumatík na vozidlách. Keď sa človek rozhodne, že ide prezuť vtedy, keď prezúvajú všetci, je možné, že na termín v pneuservise bude čakať aj tri týždne. Myslíte preto na kúpu a montáž klimatizácie už na jar a vyhnite sa nechcenému a najmä zbytočnému stresu . Vychutnávajte si tak príjemnú teplotu u vás v byte, či v kancelárií po celý rok nepretržite a najmä efektívne.

Rozhodol som sa pre kúpu klimatizácie, čo teraz?

Ak ste sa teda rozhodli si klimatizáciu zaobstarať včas a vyhnúť sa tým najväčším horúčavám, kedy majú všetci najviac práce a nestíhajú, spravili ste to najlepšie, čo ste mohli. Kúpa klimatizácie, rovnako ako napríklad kúpa osobného vozidla, je nákupom, ktorý by mal byť dobre premyslený a hlavne zákazník by mal byť spokojný so svojou voľbou. Klimatizácia sa kupuje a montuje na dlhšie časové obdobie a pri správnej starostlivosti a servise vydrží naozaj dlho, čo garantujeme aj 3 ročnou zárukou na inštalačné práce a 3 až 5 ročnou zárukou na samotné klimatizačné jednotky. Pri samotnom výbere klimatizácie treba okrem ceny, ktorá je asi  najdôležitejšia, zvážiť aj nasledovné faktory a to veľkosť priestoru, ktorý plánujete vychladiť/vykúriť,  funkcie klimatizácie, jej výkon alebo aj samotný vzhľad a farba. Medzi najdôležitejší faktor patrí už spomínaný výkon, ktorý je priamo spojený s veľkosťou priestoru, kde bude klimatizácia umiestnená. Iba správne zvolená klíma bude efektívne a spoľahlivo plniť vaše potreby a naopak, slabá klimatizácia sa vo veľkom priestore bude trápiť, čo negatívne ovplyvní jej životnosť ako aj energetickú efektívnosť. So samotným výberom klimatizácie, celkovým poradenstvom, ako aj dodaním a montážou klimatizácie vám veľmi radi a ochotne pomôžeme. Myslite na kúpu klimatizácie už na jar a doprajte si celoročné pohodlie, ktoré si zaslúžite.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *