Klimatizácie Toshiba

O spoločnosti Toshiba

Toshiba klimatizacie v ponuke Klimy.netJaponská spoločnosť Toshiba Corporation, ktorá je výrobcom najrôznejších zariadení a elektroniky, bola založená v roku 1875. V jej holdingu sa nachádza celkovo 14 spoločností. Jednou z kľúčových firiem je Toshiba Carrier Corporation, v rámci ktorej funguje aj divízia klimatizácií.

Divízia klimatizácií Toshiba

Toshiba Carrier Corporation bola založená v roku 1999 a vznikla ako joint venture spoločností Toshiba Corporation a Carrier Corporation. Carrier je najväčším producentom v segmente HVAC na svete. HVAC je skratkou pre Heating, Ventilation and Air Conditioning, teda kúrenie, ventiláciu a klimatizácie. Toshiba je zase silná v oblasti osvetlenia pre komerčné účely a domácnosti. Týmto strategickým spojením vznikol mimoriadne silný subjekt, ktorý môže čerpať z technologického vývoja a inovácií v oboch materských spoločnostiach. Tú sú hlavné míľniky vo vývoji klimatizácií Toshiba:

 • 1875 – založenie spoločnosti Toshiba, ktorá sa venovala výroba telegrafov,
 • 1931 – dokončený vývoj prvého hermetického kompresora na chladenie v Japonsku,
 • 1961 – Toshiba vyvinula prvú klimatizáciu určenú pre domácnosti na svete,
 • 1968 – vyvinutý prvý rotačný kompresor v Japonsku, zároveň Toshiba zakladá svetovú distribučnú sieť,
 • 1978 – prvá klimatizácia s elektronickým ovládaním,
 • 1980 – prvá inverterová klimatizácia,
 • 1998 – prvá klimatizácia bez použitia freónu,
 • 2000 – prvá Daisekai klimatizácia s plazmovým čističom a ionizátorom vzduchu
 • 2019 – na slovenský trh prichádza spol. s novými modelmi SHORAI premium a SEIYA.

Momentálne svetovú distribúciu klimatizácií Toshiba zabezpečuje spoločnosť AHI Carrier.

Klimatizácie Toshiba v ponuke

V ponuke Klimy.net máme celé portfólio klimatizačných jednotiek. Môžete si vybrať monosplit klimatizáciu, alebo vyskladať kombináciu multisplit. Máme v ponuke vonkajšie jednotky na napojenie 2 až 5 vnútorných jednotiek. Klímy Toshiba sa vyznačujú mimoriadnou spoľahlivosťou, kvalitnou japonskou elektronikou a použitím nových technológií. Pozrite si našu ponuku, radi vám pri výbere poradíme.

Produktové rady pre rok 2019

 1. SEIYA – základný rad klimatizácií, s prachovým a AIQ filtrom, s možnosťou napojenia na wifi za doplatok.
 2. SUZUMI PLUS – kompaktné klimatizácie vo výbornej energetickej triede A++ s prachovým a AIQ filtračným systémom, s možnosťou napojenia na wifi za doplatok.
 3. SHORAI PREMIUM –  moderné klimatizácie s vynikajúcou efektivitou pri chladení a kúrení (A++), s ionizátorom vzduchu a plazma filtrom,  s možnosťou napojenia na wifi, kt. sú určené pre náročných klientov.
 4. DAISEIKAI 9  – elegantné, nadčasové klimatizácie  v dizajnovom prevedení v energet. triede A+++ s možnosťou napojenia na wifi, so super ionizátorom vzduchu, plazma filtrom, kt. sú určené sú pre high-tech milovníkov.
 5. KAZETOVÁ, PODSTROPNÁ, KANÁLOVÁ, PARAPETNÁ, jednotka atď.

Zaujímavosti o klimatizáciách TOSHIBA:

 • všetky nové modely/jednotky pracujú už s novým eko – chladivom R-32,
 • takmer všetky klimatizácie sa dajú ovládať prostredníctvom smartfónu,
 • takmer všetky klimatizácie možno ovládať aj cez Wifi,

Kompletný katalóg Toshiba

Prezrite si online kompletný katalóg produktov pre domácnosti vrátane technických parametrov pre sezónu 2019/2020 práve tu.