Klimatizácie Samsung

O spoločnosti Samsung

Kórejská spoločnosť Samsung vznikla v roku 1938 a bola zameraná na predaj sušených kórejských rýb, zeleniny a ovocia. Slovo Samsung v kórejčine znamená tri hviezdy. O desať rokov neskôr už mala spoločnosť vlastné mlyny, baliace stroje, výrobné prevádzky a predajne. V roku 1951 bola založená spoločnosť Samsung Moolsan (teraz Samsung Corporation) a v roku 1969 spoločnosť Samsung-Sanyo Electronics. Hodnota značky Samsung neustále rastie. V správe Best Global Brands 2014 spoločnosti Interbrand postúpil Samsung na 7. miesto.

Klimatizácie Samsung

Klimatizácie Samsung disponujú všetkými modernými technológiami. Väčšina modelov má digitálny inverter, wifi ovládanie v cene, 2-step cooling funckiu, a vyššie rady majú aj ionizátor vzduchu a wind free funkciu. Základnými modelmi pre domácnosti, office sú: New triangel séria a Boracay séria, séria GOOD 1/2 sa dováža len pre multisplitové riešenia. Samsung vyrába aj kazetové, podstropné, kanálové a iné typy jednotiek, ktoré vieme naceniť samostatne.

Wind-free “chladenie”

Ochladzuje rýchlejšie, ďalej a do väčšej šírky. V horúcich letných dňoch chcete čo najrýchlejšie vychladiť vašu miestnosť. Aby ste však dosiahli požadovanú teploty, musíte znášať nepríjemný chladný prievan. Novinka z roku 2017 Samsung WIND FREE  poskytuje nový spôsob chladenia – bez pocitu prievanu. Vďaka jedinečnému trojuholníkovému dizajnu je chladenie o 43% účinnejšie. Pri udržiavaní komfortu s chladením Wind-Free môžete dosiahnuť úspory energie až o 72%. Aj technológia WIND FREE prešla zmenami, ako aj v roku 2018, ako aj v roku 2019, pričom aktuálne máme k dispozícii 4 rady tohoto  WIND FREE (bezprievanového modelu):

  • STANDART SERIA – základný model vyššej triedy, s wifi ovládaním v cene, s easy filtrom a 3-care filtrom.
  • ESSENTIAL SERIA – základný model vyššej triedy, s wifi ovládaním v cene, s easy filtrom a 3-care filtrom.
  • OPTIMUM SERIA – vyššia stredná trieda, s wifi ovládaním v cene, s easy filtrom a 3-care filtrom, ionizátorom vzduchu.
  • ULTRA SERIA -najvyššia rada,  s wifi ovládaním v cene, s easy filtrom a 3-care filtrom, ionizátorom vzduchu, FM filtrom.

Novinka roku 2017

Ionizátor vzduchu, FM filter a samočistenie

Funkcie, ktoré vo viacerých krokoch odstránia baktérie a vírusy, príp. plesne. Táto novinka filtrácie z r. 2019 filtruje prach, ako aj nebezpečné látky a alergény, a to naozaj rýchlo a účinne. Iónová technológia S-Plasma odstraňuje a eliminuje až 99 % baktérií a vírusov. (v modeloch OPTIMUM A ULTRA). Samočistiaca funkcia po ukončení prevádzky umožňuje predchádzať vzniku plesní a spórov v samotne jednotke.

Rýchly nábeh

Klíma Samsung po zapnutí začne režimom Fast Cool, vďaka čomu sa priestor rýchlo ochladí. Potom prepne do režimu Comfort Cool a udržiava miestnosť príjemne vychladenú.

Režimy Fast Cool a Comfort Cool; zdroj: samsung.com
Režimy Fast Cool a Comfort Cool; zdroj: samsung.com

 

Trojitá ochrana

Viaceré klímy Samsung využívajú technológiu Triple Protector Plus, ktorá nepoužíva samostatný stabilizátor napätia a zabraňuje preťaženiu kompresora a riadiacej jednotky v prípade prepätia a kolísavého elektrického prúdu. Klimatizácia má tiež nehrdzavejúcu povrchovú úpravu, ktorá zabraňuje hrdzaveniu kondenzátora a skrinky. Zväčšený kondenzátor a optimalizované prúdenie chladiaceho prostriedku zasa znamenajú, že klimatizácia zvládne aj extrémne vysoké teploty (až do 58°C)*. * Testované na modeli AR09HPSDDWK/SG. V porovnaní s bežným modelom Samsung AR09HPSDFAP/RC.

Trojitá ochrana klimatizácie pre dlhšiu životnosť a odolnosť; zdroj: samsung.com
Trojitá ochrana klimatizácie pre dlhšiu životnosť a odolnosť; zdroj: samsung.com

Kompletný katalóg Samsung

Stiahnite si kompletné technické špecifikácie klimatizácií Samsung vrátane modelu Wind Free – novinky pre rok 2018/2019 alebo si môžete pozrieť kompletný oficiálny cenník priamo tu.

 

Klímy Samsung v našej ponuke