Klimatizácie Daikin

O spoločnosti Daikin

Daikin klimatizacie logoDaikin Industries Ltd. je japonská spoločnosť vyrábajúca klimatizácie s centrálou v meste Osaka. Spoločnosť Daikin bola založená v roku 1924 pod názvom  Osaka Kinzoku Kogyosho LP. V roku 1982 bola spoločnosť druhýkrár premenovaná na súčasný názov Daikin Industries Ltd. V novembri 2006 sa Daikin stal druhým najväčším výrobcom v segmente HVAC (Heating, Ventilation, and Air Conditioning), po spoločnosti Carrier. Momentálne Daikin vo svojich materiáloch o sebe komunikuje ako o svetovej jednotke v oblasti klimatizácií. V roku 2013 otvoril Daikin svoj závod v USA v meste Houston, Texas. Na ploche takmer 50 000 m2 zamestnáva cca 300 ľudí.

Klimatizácie Daikin

Klima Daikin - patentovany VRV IV systemDaikin spolu so spoločnosťou Carrier vyvinuli chladiacu zmes R-410A. Narozdiel od alkylhalogenid chladív, ktoré obsahujú atóm brómu alebo chlóru, R-410A obsahuje iba fluór a neprispieva tak k poškodzovaniu ozónovej vrstvy. V spoločnosti Daikin tiež vynašli technológiou VRF (Variable Refrigerant Flow). Daikin ho vo svojom portfóliu označuje ako VRV. Momentálne je táto technológia už vo svojej piatej generácii. Klímy Daikin sú tiež známe inováciami v multisplit klimatizáciách. Klimatizácie DAIKIN sú vysoko kvalitné, tiché a spoľahlivé jednotky, kde poskytujeme záruku 3 roky. Novinkou r. 2017 je edícia bluevolution s novým šetrným typom chladiva R32. Získajte viac info o modeloch s týmto chladivom.

Ukážka inštalácie klímy Daikin v rodinnom dome

Referencie

Daikin inštaloval svoje klimatizácie do najväčších budov v rôznych častiach sveta. Uvádzame štyri zaujímavé referencie:

Klimatizacie Daikin - referencia Osaka Japonsko
Budova Abeno Harukas, má 60 podlaží s celkovou výmerou 306 000 m2; Daikin dodal do budovy klimatizácie typu VRV.
Zaujímavá budova vinárstva, v ktorej Daikin inštaloval 4 vnokajšie a 8 vnútorných klimatizačných jednotiek.
Klimatizacie Daikin - referencia Londyn Velka Britania
Klímy Daikin môžete nájsť aj v svetoznámej budove Westminsterského paláca v Londýne. Klimatizácie Daikin VRV nahradili pôvodné jednotky R-22. Budova dosahuje po výmene úsporu energií 40%.
Klimatizacie Daikin - referencia Jakarta Indonesia
42 podlažná kancelárska budova v Jakarte bola dokončená v roku 2012 a nájdeme v nej klimatizácie Daikin typu VRV chladené vodou a vzduchom. Celkový počet vnútorných jednotiek: 1279, vonkajších jednotiek: 560.

Klímy Daikin v našej ponuke

Ak máte záujem o model klímy Daikin, ktorý nie je vylistovaný v našej ponuke, prosíme, kontaktujte nás. Ďakujeme.

Kompletný katalóg Daikin

Stiahnite si kompletný cenník a technické špecifikácie klimatizácií Daikin s odporúčanými maloobchodnými cenami na rok 2017 alebo si ho pozrite priamo tu:

DAIKIN-produktový-katalóg-a-cenník-2017